Fier/Përfundon ndërtimi i urës së Hoxharës, Rama: Çelim kapitull të ri zhvillimi turistik

1 vit, 3 muaj më parë - 8 Nëntor 2022, opinion
Fier/Përfundon ndërtimi i urës së Hoxharës, Rama: Çelim kapitull të ri zhvillimi turistik
Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin sotëm duke publikuar pamje në rrjetin social “Facebook” nga ura e përfunduar e Hoxharës në Fier.

Kreu i qeverisë shkruan se ky investim lidh qytetin e Fierit me me bregdetin e bukur të Semanit, Dërmenasit e Darëzezës. Sipas Ramës Shqipëria po çel një kapitull të ri zhvillimi turistik.

“Mirëmëngjes
dhe me urën e sapopërfunduar të Hoxharës në Fier, një investim me rëndësi për lidhjen e qytetit me bregdetin e bukur të Semanit, Dërmenasit e Darëzezës, ku po çelim një kapitull të ri zhvillimi turistik, ju uroj një fundjavë të mbarë”-shkruan Rama.

Support Ukraine