Bllokohet rruga në Shkozë, autobuzët varg devijojnë rrugën për nga Farka

4 vjet, 10 muaj më parë - 16 Shtator 2017, Gazeta Shqiptare
Bllokohet rruga në Shkozë, autobuzët varg devijojnë rrugën për nga Farka
Vazhdon protesta e banorëve të Shkozës prej disa orësh të cilët preken nga projekti i rehabilitimit të Lanës.

Ata janë të vendosur të qëndrojnë në protestë deri sa të marrin një përgjigje.

Ndërkohë që bllokimi i rrugës nga protesta e banorëve ka sjellë çrregullim të qarkullimit të automjeteve.

Autobusët dhe makinat kanë devijuar rrugën, duke kaluar nga Ali Demi drejtë Farkës.

Burime për GSH.al bëjnë me dije se autobusë të shumtë janë varg, pasi dhe rruga të cilët përshkruajnë është e amortizuar dhe e pakalueshme.

GSH.al ka siguruar foto të trafikut të rënduar dhe rrugës të amortizuar.

Support Ukraine