Aksidenti në Qafë Thanë/ Policia: 6 të plagosur, mes tyre edhe drejtuesi i automjetit

10 muaj, 3 javë më parë - 22 Maj 2023, opinion
Aksidenti në Qafë Thanë, 21.05.2023
Aksidenti në Qafë Thanë, 21.05.2023
Detaje të reja janë zbardhur nga aksidenti i ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Qafë Thanë-Prrenjas.

Sipas uniformave blu, nga përplasja e autobusit me automjetin tip “Benz”, kanë mbetur të plagosur 6 persona.

Nga informacionet zyrtare bëhet me dije se ka mbetur i plagosur drejtuesi i automjetit tip “Benz” si dhe 5 pasagjerët që udhëtonin me të.

Rreth orës 16:20, në aksin rrugor Qafë Thanë – Prrenjas, autobusi që drejtohej nga shtetasi I. A., 51 vjeç, me drejtim lëvizjeje Pogradec – Prrenjas, është përplasur me automjetin tip “Benz”, që drejtohej nga shtetasi I. M., 28 vjeç, me drejtim lëvizjeje nga Prrenjasi në drejtim të Pogradecit.

Si pasojë e aksidentit automjeti tip “Benz” është përfshirë nga flakët dhe për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i automjetit dhe 5 pasagjerët që udhëtonin me të, të cilët janë transportuar menjëherë në spital, për ndihmë mjekësore.

Gjithashtu, janë shkaktuar vetëm dëme materiale në autobusin që drejtohej nga shtetasi I. A”, tha policia.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë Rrugore të DVP Elbasan dhe grupi hetimor, i cili vijon punën për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Dy të plagosurit nga aksidenti në Qafë Thanë transportohen me helikopter drejt Traumës

Dy prej të plagosurve nga aksidenti i rëndë në rrugën Qafë Thanë-Prrenjas, janë transportuar me helikopter drejt Traumës për të marrë ndihmë mjekësore më të specializuar.

Sipas uniformave blu, nga përplasja e autobusit me automjetin tip “Benz”, kanë mbetur të plagosur 6 persona.

Nga informacionet zyrtare bëhet me dije se ka mbetur i plagosur drejtuesi i automjetit tip “Benz” si dhe 5 pasagjerët që udhëtonin me të.

“Rreth orës 16:20, në aksin rrugor Qafë Thanë – Prrenjas, autobusi që drejtohej nga shtetasi I. A., 51 vjeç, me drejtim lëvizjeje Pogradec – Prrenjas, është përplasur me automjetin tip “Benz”, që drejtohej nga shtetasi I. M., 28 vjeç, me drejtim lëvizjeje nga Prrenjasi në drejtim të Pogradecit.

Si pasojë e aksidentit automjeti tip “Benz” është përfshirë nga flakët dhe për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i automjetit dhe 5 pasagjerët që udhëtonin me të, të cilët janë transportuar menjëherë në spital, për ndihmë mjekësore.

Gjithashtu, janë shkaktuar vetëm dëme materiale në autobusin që drejtohej nga shtetasi I. A”, tha policia.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë Rrugore të DVP Elbasan dhe grupi hetimor, i cili vijon punën për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Aksident i rëndë në Qafë Thanë, makina përplaset me një furgon pasagjerësh

Një aksident është raportuar ditën e sotme në Qafë Thanë.

Nga uniformat blu mësohet se autobusi që drejtohej nga shtetasi I. A., 51 vjeç, është përplasur me automjetin tip “Benz”, që drejtohej nga shtetasi I. M., 28 vjeç.

Si pasojë e përplasjes vetura është përfshirë nga flakët.

“Rreth orës 16:20, në aksin rrugor Qafë Thanë – Prrenjas, autobusi që drejtohej nga shtetasi I. A., 51 vjeç, me drejtim lëvizjeje Pogradec – Prrenjas, është përplasur me automjetin tip “Benz”, që drejtohej nga shtetasi I. M., 28 vjeç, me drejtim lëvizjeje nga Prrenjasi në drejtim të Pogradecit”, tha policia.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë Rrugore të DVP Elbasan dhe grupi hetimor, i cili vijon punën për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Makina përplas motorin në Lezhë, plagoset rëndë një person

Një person ka mbetur i plagosur gjatë një aksidenti të ndodhur sot në rrugën Lezhë-Shkodër.

Sipas informacioneve, një makinë me drejtues shtetasin e identifikuar me inicialet K.B. ka përplasur në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Gjadrit” një motor me të cilin udhëtonte nga Z. P. 65 vjeç.

Si pasoje e përplasjes së fortë ka mbetu i plagosur rëndë 65-vjeçari, i cili është transportuar për në spitalin e traumës në Tiranë.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po heton për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

Support Ukraine